RYCHLEJŠÍ INTERNET

Načítání reklamních bannerů, počítadel návštěvnosti a podobných „hovadin“ zpomaluje načítání stránky a zvyšuje množství spotřebovaných mobilních dat. Bohužel se poslední dobou setkávám spíše s otravnou a mnohdy až podvodnou reklamou. Především lichváři, co každého druhého připraví o dům, mohou za pronajaté reklamní místo zaplatit řádově více.

Představte si dvě možnosti:
1) Můžete na stránky vložit normální reklamu, která nebude nikoho urážet, slibovat nereálné. Ale vydělá 10 Kč měsíčně.
2) Umístíte reklamu typu“skončete s kouřením hned teď“, „omládněte do 24 hodin“, „půjčíme až 50.000 Kč za 10 minut“,… s výdělkem 200 Kč měsíčně. O kvalitách služeb se nemá cenu bavit.

Dalo by se předpokládat, že stránky typu živě.cz budou solidní a i reklamní bannery budou obdobné. Používají reklamu od ETARGET a jejich odkazy mluví jasně – vybrali si druhou možnost.

Běžně se reklamy odstraňují pomocí doplňku Adblock (plus). Některé weby s blokováním reklam zatočili (například: novinky.cz, tn.cz, idnes.cz, …) a tak i přes nainstalovaný plugin Adblocku vidíte tuny reklam. Někdy ani nejde bez vypnutí adblocku zobrazit web. Tento problém částečně odstraňuje Anti Adblock Killer (=AAK)
Instalace Anti Adblock Killer: https://www.youtube.com/watch?v=AMVm4T1G0CU
Bohužel ani AAK není 100% a tak někde reklamy zůstávají. Je potřeba přejít na druhý krok:

Blokování serverů lze přímo ve Windows pomocí souboru HOSTS

c:/windows/system32/drivers/etc/hosts

Soubor odkazů je zde:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LGkdI1GmIjBo9BVYepPJmvDUIPfnK8e_4fsgnwgnJRI/edit?usp=sharing

Povedenější nástupce AdBlocku je Ublock origin dostupný pro Chrome i FireFox

Poznámka : Vlastníka připravujete o možný výdělek a monitorování Vašeho chování na webu. Což může být proti podmínkám návštěvy stránek.