Povedlo se! Opět jsem posunul svůj osobní rekord – 67,5 km za 17:22 minut.
Můj dosavadní rekord byl z 2017 z akce „Brněnské vokruch vokolo Štatlu“, kde jsem sám došel do 55 kilometrů.

Jako přípravu jsem zvolil celkem dva pochody v délkách 40 km. První byl Mejto-Řepníky-Luže-Nové Hrady-Bučina-Džbánov-Knířov-Mejto. Dal jsem si na to celý den a tím to bylo v pohodě :) Druhý jsem již časově limitoval, po práci mě čekala trasa Slatiňany-Žumberk-Luže-Řepníky-Mejto. Zde jsem již cítil, že kanady nejsou nejlehčí obuv, posledních 10 km jsem myslel, že fakt nedojdu. Druhý den mě nehorázně bolela třísla. A teď co? Čtyřicítku sotva dojdu a nyní je plánovaných 70 km? Tak to bude teprve něco…

Přihlášených je 290 týmů po dvojicích. Já už na startu cítím, že nejsem v tak dobré kůži jako na poslední čtyřicítce před týdnem a půl, kterou jsem sotva došel, ehm… Přeci to nebudu vzdávat předčasně. Zvlášť, když nám při startu řekli, že závod může dokončit pouze celá dvojice a já to Nicol nemohu zkazit. První 4 hodiny nám mrholilo až mírně pršelo, nakonec vytáhnutí ponča déšť zahnalo a až do konce pochodu byl klid.

První kontaktní osoba byla paní Nováková v trafice pod rozhlednou Bára, ta nás poslala za rybářem u přehrady Křižanovice II. Ten nás pro změnu posílá až do Žumberku, kde je neočekávaná kontrola dokladů. Parťačka jde na smluvené místo, já jdu s falešnými doklady na důkladnější kontrolu. Prostě jsem se jim nelíbil. Něco na mě mluví v němčině a já jim vůbec nerozumím. Super. Našim dalším cílem jsou Ležáky, zavčasu je varovat před razií. Nestihli jsme to a naší další zastávkou i s občerstvením jsou Medkovy kopce. Čaj a protejnovka nás posílila ke zdolání dalšího bodu – Svratky. Předposledním místem je Devět skal, cesta trošku do kopce :) Za Fryšavou čeká další kontrola, jelikož netušíme co by nás čekalo, většina z nás je raději obejde po poli. Za kontrolou vyměňujeme s dalšími poznatky kontroly – některé vyslýchali, někteří prošli v pohodě. Asi záleželo na dokonalosti falešných dokladů. Tak už hurá do cíle – Nové Město na Moravě!

Celkově jsme ušli 67,5 km v čase 17:22, při využití všech zkratek by to bylo o 5 km méně :)

Jak již bylo řečeno na výcviku do Aktivních záloh ve Vyškově – je to v hlavě. Zdravotní problémy jsem začal pociťovat v prvních 15 km a vůbec jsem nedoufal v úspěšné dokončení pochodu. Ale dokud se jednalo jen o bolest a nohy se mi samovolně nepodlamovaly, šel jsem dál a dál… Museli jsme to dokončit společně a Nicol v tom přeci nenechám. Já bych to bez ní taky nezvládl. Další velkou podporou byly dva týmy, které nás adoptovaly před Devíti skalami a pokračovaly s námi až do cíle. Děkuji Nicol za účast a podporu, dvěma pomocným týmům a všem co se podíleli na organizaci pochodu! Stálo to za to!

Záznam trasy https://www.sports-tracker.com/workout/sevepa/5dc7e09a124992bf6bd38cd1

ODKAZ na oficiální stránky http://memorialparasutistu.cz

Odkaz na článek ČT: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2972219-memorial-pripomene-valecne-parasutisty-nadsenci-budou-bloudit-krajinou-jako

Notorické Veverky – Já a Nicol
Je to doma!