V poslední době mám dojem, že ze všech stran je tlak na odzbrojení (ideálně) všech lidí. Tím by se Dle nich zamezilo veškerému násilí. Co si o tom myslím?

Ve zkratce – zbraně nepáchají násilí, násilí páchají lidé se zbraněmi. I kdyby mávnutím kouzelné hůlky ze světa zmizeli veškeré střelné zbraně, skončí i násilí? Ne…! Pachatelé si najdou jiný způsob, jak je vidět v zahraničí. Zvýší se počet útoků nožů, výbušninami, nájezdy auty/kamiony, atd. Omezí se jen možnost účinné obrany. Nyní přejdu k neideálnímu stavu – dojde k razantnímu omezení držení legální zbraně – nemožnost legálního nošení, sebeobrany, ochrany majetku. Zbraň by ze zákona mohla být využita jen na střelnici nikde jinde. Bude tento zákon dodržovat člověk s nelegální zbraní a špatnými úmysly? Nikoliv…

Celkem zajímavý rozhovor s Borkem ohledně bezpečnosti v Izraeli:

Tento článem nemá evokovat, že každý má mít právo na zbraň a nosit ji neustále sebou. ČR má celkem propracovaný systém k získání ZP, nemůže ho získat každý. Eviduje vlastníky ZP a legální zbraně. Pár drobných změn klidně, jinak je český systém velmi dostačující. Oproti jiným zemím.

Dále nedává smysl omezovat legální držitele kvůli činům způsobených nelegálně držených zbraní.

ZP – zbrojní průkaz